facebook

Brak obsługi animacji flash!
Pogoda dla Świebodzina
dzień 2019.09.20 - 20:00
Wiatr WSW
17 km/h
temp. max. 16°C
temp. min. 2°C
temp. wody: 17°C
tumblr youtube twitter instagram facebook

Bośnia i Hercegowina – zespół „PISKAVICA”.

 

Festiwal Oblicza Tradycji

 

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze przygotowało nowy projekt festiwalu folkloru pn. Oblicza Tradycji, który zostanie zrealizowany w dniach 26 lipca – 1 sierpnia 2015 roku na terenie Zielonej Góry, Łagowa i pozostałych miejscowości województwa lubuskiego.

 

www.facesoftradition.pl

 

Szanowni Państwo!

W ramach Międzynarodowego festiwalu folkloru "OBLICZA TRADYCJI",
na terenie ośrodka mieliśmy przyjemność gościć zespół - PISKAVICA - Bośnia i Hercegowina.

 

Zespół „PISKAVICA” został założony w 2002 roku i działa w malowniczej miejscowości o nazwie Piskawica – niedaleko Banja Luka. W zespole jest 150 czynnych członków w wieku 10 – 70 lat, którzy pracują w kilku sekcjach. Artystyczny repertuar zespołu „PISKAVICA” zawiera 17 choreografii z autentycznymi strojami, a tańce są wykonywane przy akompaniamencie orkiestry ludowej.

Podczas festiwalu żeńsko-męska grupa śpiewacza wykona autentyczne pieśni z regionu gór Kozara "Ojkača". Muzyk zagra charakterystyczną melodię dla regionu Kozara o nazwie "Kolo pod korak” na tradycyjnym instrumencie z 3 strunami - tambura trožica. Soliści Aleksandra Vranješ i Dragana Gligić zaśpiewają ludowe pieśni Bośnii i Hercegowiny z akompaniamentem orkiestry.

 

Dziękujemy za wspólną zabawę w imieniu naszych gości i własnym. 

Do zobaczenia !