facebook

Brak obsługi animacji flash!
Pogoda dla Świebodzina
dzień 2021.01.22 - 10:00
Wiatr SSW
19 km/h
temp. max. 11°C
temp. min. 5°C
temp. wody: b/d
tumblr youtube twitter instagram facebook

Na meczowo w Niesulicach - artykuł ze strony www.klasaomega.pl

W ubiegły weekend zawodnicy Omegi rywalizowali w regatach meczowych cyklu Omega Match Cup. Do regat zakwalifikowano 8 załóg, które walczyły na łódkach dostarczonych przez organizatora OW Kormoran na jeziorze Niesłysz.

 

Rozegrano pierwszą serią Round Robin z której do półfinałów zaklasyfikowano załogi Micewicza , Sendlewskiego , Kordka i Plichtę. Na trasie ustawionej przy kąpielisku załogi rywalizowały do dwóch wygranych. Komentarzem z brzegu zajął się mierniczy klasy Mirek Górski, który natychmiast odnalazł się w nowej roli.

Zawodnicy śledzili jednocześnie wyniki regat w Sopocie, gdzie pojawiły się również akcenty omegowe. Kibicując najlepszym na świecie załogom meczowym w Sopocie sami rozgrywali serie każdy z każdym w Niesiulicach, gdzie zapanowała na chwilę match racing owa atmosfera.

Półfinały wyłoniły parę walczącą o najwyższe trofeum: Plichta kontra Sendewski. Pierwszy wyścig przegrał Sławek Plichta z Lamel Politechnika Gdańska, po drugim mieliśmy remis, w ostatnim wyścigu Arkadiusz Sendlewski z zespołu SkySail pokazał klasę zawodniczą i to on stanął na najwyższym podium.

Nowe miejsce rozgrywania regat na mapie Polski okazało się idealne do formuły meczowej. Pomosty wychodzące w jezioro, bliskość trasy oraz ludzie zgromadzeni na plaży –wszystko to wytworzyło bardzo pozytywny klimat, który potwierdzili wszyscy zawodnicy. Ośrodek Kormoran w Niesiulicach wykazał się profesjonalizmem i gościnnością. Pierwsze regaty meczowe w tym miejscu udały się znakomicie.

Omega Match Cup to cykl regat meczowych pomyślany jako wydarzenie gromadzące wokół siebie zawodników omegi na co dzień ścigających się flotowo oraz osób które chcą się uczyć formuły match racing. Patronat merytoryczny nad cyklem dzierży Polish Match Tour organizator największego cyklu w meczowego w Polsce.

Ogólnopolskie Regaty Omega Match Cup 2012

ISAF grade 4

Klasa Omega Standard

Miejsce

Sternik

I

Sendlewski Arkadiusz

II

Plichta Sławomir

III

Kordek Janusz

IV

Micewicz Tomasz

V

Małecki Krzysztof

VI

Szynkiewicz Andrzej

VII

Tomaszewski Michał

VIII

Żak Ryszardcopyright: klasaomega.pl

copyright: klasaomega.pl

copyright: klasaomega.pl