facebook

Brak obsługi animacji flash!
Pogoda dla Świebodzina
dzień 2021.01.22 - 10:00
Wiatr SSW
19 km/h
temp. max. 11°C
temp. min. 5°C
temp. wody: b/d
tumblr youtube twitter instagram facebook

Występ zespołu OBIDAYA z Francji

Zapraszamy 14.07.2012 na dużą dawkę super brzmienia. Godz: 19.00 do OW KORMORAN, BAR MAK Występ zespołu OBIDAYA z Francji, który każdemu dostarczy pozytywnych wibracji dźwiękowych.


OBIDAYA to młody zespół pochodzący z Paryża. Czterech wokalistów i siedmiu instrumentalistów odważnie sięga po tradycje jamajskiego reggae lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Puls, pozytywne wibracje i porywające teksty to siła napędowa tej formacji.

Korzenne brzmienie grupy poparte jest wyrazistym przesłaniem. Utwory Obidaii czerpią inspiracje z filozofii Rastafari, przekraczając przy tym powszechnie przyjęte bariery kulturowe. Obidaya porusza uniwersalne tematy bliskie każdemu człowiekowi. Bezpretensjonalne teksty to efekt poszukiwań w otaczającej nas rzeczywistości przesianych przez osobiste refleksje i sumę doświadczeń czterech wokalistów: Beliera, Dona, Baby i Aureliena.

Ta receptura w połączeniu z nośnym środkiem, ich kompozycjami, sprawia, że Obidaya jest znana z żywiołowych koncertów: grupa doskonale integruje się z publicznością, sprawiając, że każdy kolejny koncert to wyjątkowe przeżycie również dla nich samych.

Obidaya zagrała swój pierwszy koncert w Paryżu, lipcu 2009. Gdy latem 2011 przyjechali do Polski mieli za sobą już występy w Niemczech, Francji i udany debiut w Luksemburgu. Pierwszy polski koncert zagrali na festiwalu Reggaenwalde, by następnie podbić bydgoski Mózg, Blue Note w Poznaniu oraz Sulęcin reggae festiwal. W styczniu 2012 zespół wrócił do Polski na zaproszenie toruńskiego Afryka Reggae Festiwal. Można było ich również sopockiej Papryce i w klubie u Bułka (Sulęcin).

Latem 2012 roku Obidaya powraca do Polski na krótką trasę promować debiutancki album: zobaczyć będzie można koncerty m.in. w Trójmieście, Bydgoszczy i Poznaniu. Wystąpią również na dwóch festiwalach: Reggae nad Wartą oraz Najcieplejsze Miejsce na Ziemi.

Skład:
wokal: Belier, Don Hadriannos, Aurelien, Prince Baba
perkusja: Hugo
bas: Jesus
gitara: "Irie" Raphy / Martin
instrumenty klawiszowe: Charlie
instrumenty perkusyjne:
Axel | flet: Freddy mc Fredo

http://www.soundcloud.com/obidaya
http://www.youtube.com/watch?v=P3YRgyqvUBo&feature=related

Kontakt w sprawie koncertów:
Agnieszka Dutkiewicz
Natural Prod'
tel. + 33 6 84 03 67 79
e-mail: aga.booking.np@gmail.com