facebook

Brak obsługi animacji flash!
Pogoda dla Świebodzina
dzień 2018.02.24 - 12:00
Wiatr NE
22 km/h
temp. max. -2°C
temp. min. -8°C
temp. wody: b/d
tumblr youtube twitter instagram google plus facebook

ŻEGLARSTWO


Ośrodek Wypoczynkowy Kormoran to idealne miejsce dla fanów żeglarstwa i innych sportów wodnych. Aktywnemu spędzaniu wolnego czasu sprzyjają urokliwe okolice jeziora Niesłysz i oferowany przez nas Centrum Żeglarstwa i Windsurfingu sprzęt żeglarski Omegi 5 sztuk, jacht Sasanka oraz wodny do rekreacji (kajaki i rowery wodne). Dla chętnych Organizujemy kursy żeglarskie. Po pełnych wrażeń dniach można zregenerować siły w naszych domkach letniskowych. Proponujemy też skorzystanie z naszych usług w zakresie organizowania imprez firmowych i uroczystości rodzinnych. Zachęcamy do przyjazdu w malownicze tereny województwa lubuskiego!

 

Centrum żeglarstwa czynne jest w sezonie letnim w miesiącach lipiec - sierpień


SZKOŁA ŻEGLOWANIA:


Możliwość podstawowego przygotowania do zdobycia patentu żeglarza jachtowego.
Szkolenie będzie podzielone na dwa etapy:
1 Etap wstępny, 12- sto godzinny, pozwoli opanować podstawowe umiejętności, manewry pozwalające samodzielnie żeglować po wodach zamkniętych na jednostkach do 7,5m długości kadłuba (czas szkolenia będzie dostosowany do potrzeb kursantów)
2 Etap doszkalający, pozwoli zdobyć patent żeglarza jachtowego, który uprawnia posiadacza do prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym silnikiem zaburtowym po śródlądowych drogach wodnych (bez ograniczeń dł. Kadłuba i powierzchni żagli) oraz do prowadzenia jachtów żaglowych o dł. kadłuba 8,5m po wodach morskich w strefie do 2 (dwóch) mil morskich od brzegu w porze dziennej.
•    W trakcie kursu nauczysz się sterować jachtem , ustawiać żagle do wiatru, żeglować każdym kursem.
•    Nauczysz się również manewrować jachtem na silniku.
•    Poznasz zasady bezpiecznego zachowania na wodzie – przepisy żeglarskie.
•    Dowiesz się (lub nauczysz się) jak przewidywać pogodę, co oznacza stateczność jachtu oraz dlaczego żagle pracują prawie pod wiatr. Ale przede wszystkim przygotujemy Cię do egzaminu na patent żeglarski.

 

JACHTY SZKOLENIOWE:

 

Szkolimy na nowoczesnych i bezpiecznych jachtach;
- kabinowa Sasanka 660 SW ( 1 szt.)
- otwarto pokładowa Omega ( 5 szt.)
Każdy z naszych jachtów wyposażony jest w niezbędne wyposażenie ratunkowe i w dobrej jakości osprzęt żeglarski. Jachty na których szkolimy są naszą własnością, dlatego stale dbamy o ich dobry stan techniczny i ładny wygląd.


Szkolenia prowadzimy w grupach 2-3 osobowych.
Cena szkolenia: 1 godzina – 90zł.

 

BOSMAN:  517 208 576, lub  Kontakt poza sezonem letnim z recepcją.

 

Terminy prowadzenia szkoleń od 15 czerwca br.

O.W. Kormoran Zaprasza.


Jacht kabinowy Sasanka 660 SW


Każdy może pożeglować

Nasz Bosman posteruje, przeszkoli, pomoże w rejsie żaglówką OMEGA lub SASANKA.

 

Zapraszamy!

 


05/15/13

ŻEGLARSKI PUCHAR ŚWIATA REGATY MATCH - KLASA OMEGA 2013r.

W tym sezonie Polskie Stowarzyszenie Klasa Omega uruchamia nowy cykl regat – Omega Match Cup. Będzie to trzeci cykl regat meczowych w Polsce (po Polish Match Tourze i POLISH OPEN - Open Yachtingu). Do cyklu będą liczone 4 imprezy Grade 4, co znaczy tyle że zwycięzca każdych regat zdobędzie minimum 900 punktów do rankingu ISAF* w formule Match Racing.

Dzięki temu regaty klasy Omega po raz pierwszy będą odnotowane w światowych rankingach. Imprezy odbędą się kolejno w Morągu, Niesulicach, Kościanie i Kartuzach, przy czym ostatnie regaty będą miały rangę mistrzowską. W każdej z imprez wystartuje 12 zaproszonych załóg.

 

* Ranking ISAF to żeglarski odpowiednik Tenisowego ATP, zawodnik zdobywa punkty na regatach organizowanych w różnych miejscach na świecie. Do punktacji są zaliczane 4 najlepsze wyniki z 2 ostatnich lat- czyli 8 imprez.

 

 REPORTAŻ Z PUCHARU ŚWIATA MATCH CUP KLASA OMEGA 2013

Regaty Galeria

Regaty 2013

Regaty 2012

 

Regaty 2011

Regaty 2010

 

Regaty 2009