facebook

Brak obsługi animacji flash!
Pogoda dla Świebodzina
dzień 2019.04.22 - 08:00
Wiatr E
20 km/h
temp. max. 18°C
temp. min. 1°C
temp. wody: b/d
tumblr youtube twitter instagram facebook

Wędkarstwo

Szereg atrakcji czeka na Państwa w Ośrodku Wypoczynkowym Kormoran, położonym w urokliwej okolicy nad jeziorem Niesłysz w województwie lubuskim. Gościmy wielu wędkarzy – niektórzy przyjeżdżają tu od lat tylko po to, żeby wędkować ! Dysponujemy łodziami dla wędkarzy, pomagamy w zakupie zezwoleń na wędkowanie na jeziorze itp. Zajmujemy się organizacją wypoczynku naszych Gości.
WĘDKARSTWO na jeziorze Niesłysz, jest bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu. Wielu z naszych gości wędkuje z pomostów lub łódek.
Jezioro Niesłysz zajmuje 486 ha powierzchni lustra wody, a maksymalna głębokość wynosi ok. 35 m. Woda w jeziorze jest bardzo przejrzysta ze względu na to iż jezioro jest zasilane wieloma podwodnymi źródłami.
Gospodarzem jeziora jest gospodarstwo rybackie (GR). Można na nim wędkować, ale po wykupieniu zezwolenia. Obowiązuje Karta wędkarska PZW + zezwolenie.
Informujemy, że od tego sezonu na recepcji Ośrodka Wypoczynkowego KORMORAN, można wykupić okresowe zezwolenia na amatorski połów ryb wg poniższej tabeli !

PODSTAWOWE WARUNKI WĘDKOWANIA NA WODACH
GOSPODARSTWA RYBACKIEGO ZBĄSZYŃ SPÓŁKA Z O.O. W 2018 ROKU

  • Główny sezon wędkarski na udostępnionych do amatorskiego połowu ryb wodach Gospodarstwa obejmuje następujące okresy:

- połów z brzegu - od 1 marca do 30 listopada
- połów ze sprzętu pływającego - od 15 maja do 30 listopada

  • Główną porą wędkowania w wodach Gospodarstwa jest pora dzienna, to znaczy od wschodu do zachodu słońca, zgodnie z godzinami tych zjawisk podanymi w kalendarzu.
  • Na wybranych wodach Gospodarstwa po wykupieniu stosownego zezwolenia możliwe jest wędkowanie również w porze nocnej, jednakże wyłącznie z brzegu, metodą spławikowo-gruntową od zachodu do wschodu słońca
  • Na wodach Gospodarstwa dozwolone jest wędkowanie z brzegu i z zarejestrowanego i oznakowanego  sprzętu pływającego metodą spławikowo-gruntową, spinningową oraz muchową. Połów metodą spinningową oraz muchową nie wymaga żadnych dopłat do nabytego zezwolenia na wędkowanie. Całkowicie zabroniona jest metoda trollingowa (połów ryb na przynętę holowaną za sprzętem pływającym)
  • Połów ryb metodą spinningową przy wędkowaniu z brzegu oraz ze sprzętu pływającego dozwolony jest wyłącznie w okresie od 15 maja do 30 listopada
  • Zezwolenie na połów ze sprzętu pływającego upoważnia jednocześnie do połowów z brzegu
  • Nie będzie obowiązywał dzienny limit wagowy 5 kg na płoć, leszcza, krąpia, ukleję, karasia srebrzystego, amura białego, tołpygę białą i pstrą oraz sumika karłowatego

 

Najczęściej spotykane gatunki ryb to: szczupaki, okonie, leszcze, liny, płocie i smaczna sielawa.

W wypożyczalni sprzętu pływającego na terenie OW można wypożyczyć łódź wiosłową do wędkowania. Aktualny cennik - (wypożyczalnia sprzętu wodnego).

ZAPRASZAMY OW KORMORAN !

Mapa okolice Świebodzina

Mapa okolice Świebodzina

Galeria