zabawa dla Dzieci

17.02.2023

Grupy szkolne, Zielone szkoły

Grupy szkolne, zielone szkoły – przybywają one do nas z całej Polski. Nie jest to niczym dziwnym, ponieważ województwo lubuskie jest przepięknym terenem pełnym czystych jezior oraz pięknych lasów. Młodzież, dzieci oraz dorośli z chęcią z tego korzystają. Ośrodek Kormoran miejscem zabawy Nasz Ośrodek ma spory teren, gdzie można skorzystać z plaży, pograć w siatkówkę,

Grupy szkolne, zielone szkoły – przybywają one do nas z całej Polski. Nie jest to niczym dziwnym, ponieważ województwo lubuskie jest przepięknym terenem pełnym czystych jezior oraz pięknych lasów. Młodzież, dzieci oraz dorośli z chęcią z tego korzystają.

Ośrodek Kormoran miejscem zabawy

Nasz Ośrodek ma spory teren, gdzie można skorzystać z plaży, pograć w siatkówkę, urządzić grilla czy ognisko. Mamy także kosze do koszykówki. Z bliskości oraz czystości wody korzystają młodzi przyszli ratownicy wodni. Sam las oraz wielkość ośrodka daje możliwość zorganizowania wielu gier terenowych dla każdej grupy wiekowej dzieci oraz młodzieży. Współczesna młodzież i dzieci odkrywa gry dzieciństwa swoich rodziców- dwa ognie, podchody, w chowanego, grę w klasy. Można wynająć miejsce na ognisko wraz z pobliską altaną, wraz kijkami na kiełbaski :). Częstą zabawą jest, aby dzieci odwiedziły odpowiednie „punkty” zaznaczone na mapie Ośrodka i zrobiły tam wyznaczone drobne czynności. Popularne także jest malowanie kredą po asfalcie, u nas można to robić ze swobodą i nikt krzywo nie spojrzy :). Często owe”dzieła” dzieci są zabawne i interesujące.

Zabawa dla dzieci malowanie kredami
Zabawa dla dzieci malowanie kredami

Współczesna młodzież i dzieci odkrywa gry dzieciństwa swoich rodziców- dwa ognie, podchody, w chowanego, grę w klasy. Można wynająć miejsce na ognisko wraz z pobliską altaną, wraz kijkami na kiełbaski :). Częstą zabawą jest, aby dzieci odwiedziły odpowiednie „punkty” zaznaczone na mapie Ośrodka i zrobiły tam wyznaczone drobne czynności. Popularne także jest malowanie kredą po asfalcie, u nas można to robić ze swobodą i nikt krzywo nie spojrzy :). Często owe”dzieła” dzieci są zabawne i interesujące.

Budowanie z piasku animacje
Budowanie z piasku animacje

Piękno przyrody dla każdego

Sam Ośrodek Wypoczynkowy, szczególnie widziany oczami dziecka, jest światem pełnym tajemnic. We współczesnym świecie jesteśmy często zamknięci w blokach, widząc jedynie samotne drzewno za oknem. Miasta są zabetonowane. Tutaj jest esencja przyrody ; pływają łabędzie, wesoło chasają po drzewach wiewiórki ( które nasi goście z chęcią karmią orzeszkami), kaczki które nie tylko poruszają się z werwą w wodzie, ale także często przechadzają się pomiędzy naszymi drewnianymi domkami.Przy okazji przypominam – nie karminy kaczek oraz łabędzi chlebem ! Nie chcemy im fundować wizyt w toalecie !! Chleb ptakom szkodzi, należy je karmić kaszą.

Wiewiórka
Wiewiórka

Atrakcje w okolicy – lubuskie

Grupy szkolne i zielone szkoły w naszym pięknym województwie lubuskim mają także szereg różnych fascynujących atrakcji, jeśli będą chcieli zobaczyć świat poza Ośrodkiem Kormoran :). Mamy piękne inne jeziora, w pobliżu pole golfowe, gdzie znajdzie zajęcie początkujący i zaawansowany gracz. Bunkry, gdzie są organizowane wycieczki z przewodnikiem o różnym stopniu trudności, więc można je dopasować do każdego. Liczne muzea także terenowe – na przykład muzeum etnograficzne w Ochli. Zazwyczaj jednak młodzież nie wyjeżdza poza Ośrodek, korzystając z jego uroków wraz z Opiekunami.

Grupy szkolne i zielone szkoły nocują u nas w domu kolonijnym zwanym Kosmos. Może się tam pomieścić max 26 osób,mamy tam łóżka piętrowe, taka forma sprawdza się od wielu lat. W podpiwniczeniu domu znajduje się sala, tak zwana Świetlica, którą można dodatkowo wynająć.

Zapraszamy więc do nas. Województwo lubuskie i Ośrodek Kormoran jest pełen cudownych niespodzianek. Grupy szkolne, obozy szkolne, zielone szkoły – to miejsce także dla Was !

Rezerwacje online