21.04.2023

Dzień Ziemi

W Dniu Ziemi prowadzone są najróżniejsze akcje mające na celu ukształtować postawę ekologiczną w społeczeństwie.

Obraz autorstwa: Eco Life https://www.ecolife.zone/

W DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi to coroczne święto obchodzone 22 kwietnia. Z radością przypominamy o tym świecie, ponieważ uważamy go za ważne. Jego celem jest podkreślenie roli, jaką pełni nasza planeta w naszym życiu oraz zwrócenie uwagi na konieczność ochrony środowiska naturalnego. To dzień, w którym jako społeczeństwo podejmujemy działania mające na celu ochronę Ziemi i promowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i dorosłych.

W DNIU ZIEMI

W Dniu Ziemi organizowane są różnego rodzaju akcje i wydarzenia, które mają na celu podniesienie świadomości ekologicznej. Wielu ludzi bierze wtedy udział w akcjach sprzątania terenów zanieczyszczonych, sadzeniu drzew, segregowaniu odpadów. Organizowane są także programy edukacyjne, spotkania i wystawy poświęcone ochronie środowiska.

DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi przypomina nam, że nasza planeta potrzebuje naszej troski i ochrony, a każdy z nas może wnieść swój wkład w zachowanie czystego środowiska. Warto więc pamiętać, że codzienne działania, takie jak oszczędzanie wody i energii, korzystanie z transportu publicznego, segregowanie odpadów czy też kupowanie produktów ekologicznych, przyczyniają się do ochrony środowiska i zmniejszenia naszego wpływu na Ziemię.
Pamiętajmy o tym, że to nasz dom, którego jesteśmy częścią :).

My jako Ośrodek Kormoran, który znajduje się w cudownym województwie lubuskim, zasobnym w lasy i jeziora, doceniamy piękno okolicznej przyrody i nasi Goście także. To magia jeziora oraz lasu sosnowego, wśród którego mieści, się Ośrodek ich przyciąga od lat :).
My jako Ośrodek staramy się dbać i rozwijać ten teren w równowadze między rozbudową infrastruktury i poszanowaniem przyrody — w tym roku oraz poprzednim sadziliśmy drzewa, wieszamy budki dla ptaków.

Rezerwacje online