KORMORAN to Ośrodek Wczasowy położony na malowniczo usytuowanym terenie leśnym w okolicach Świebodzina, w województwie lubuskim. Terytorium ośrodka obejmuje 7 hektarów powierzchni ciągnącej się wzdłuż linii brzegowej jeziora Niesłysz.

Jezioro ma powierzchnię ponad 500 ha i słynie z wód zaliczanych do pierwszej klasy czystości. Dlatego właśnie jest tu tak przyjemnie i zdrowo, pływać czy wędrować. Ponadto wieją tu dość silne wiatry zachodnie. Z tego względu jest to miejsce uwielbiane przez żeglarzy i windsurfingowców. Znajdą oni tu idealne warunki do uprawiania swojego hobby.

Dlatego przyjeżdżając do nas, mogą Państwo korzystać z różnorodnych form wypoczynku nad wodą i w wodzie – pływania, nurkowania, żeglowania, uprawiania windsurfingu czy w końcu łowienia ryb (można też plażować w bezruchu….:) )

Kąpielisko Ośrodka jest strzeżone przez ratowników w miesiącach lipiec-sierpień.

Możliwość korzystania z tak wielu atrakcji zawdzięczamy lokalizacji Ośrodka wzdłuż linii brzegowej (długości 1,0 km), pięknej okolicznej przyrody oraz rozbudowanej infrastrukturze.

Najpopularniejsze formy spędzania wolnego czasu w naszym ośrodku to:

 • Plażowanie
 • Pływanie
 • Nurkowanie
 • Żeglowanie
 • Windsurfing
 • Nordic walking i wycieczki piesze
 • Wycieczki rowerowe, także dookoła jeziora
 • Wycieczki kajakowe
 • Turnieje rodzinne
 • Gra w koszykówkę
 • Grillowanie, ognisko
 • Wędkowanie

Przyjeżdżającym do nas gościom oferujemy noclegi w 130 komfortowo urządzonych, domkach letniskowych nad jeziorem. Ośrodek jest doskonały zarówno dla rodzin, jak i zorganizowanych grup, dla których mamy atrakcyjne oferty cenowe poza sezonem głównym.

Kormoran w Niesulicach ma bogatą infrastrukturę – rozległe plaże (kąpielisko strzeżone przez ratowników), salę konferencyjną, pomosty: kąpielowy i żeglarski, wypożyczalnie sprzętu wodnego – rowerów turystycznych, kajaków, rowerów wodnych. W Centrum Sportów wodnych można wynająć deski SUP, żaglówki typu Omega a także jacht Sasanka.

Mamy dwa punkty gastronomiczne. Nasz partner firma MAK oferuje smaczne i niedrogie dania, w tym również ryby z jeziora Niesłysz (dotyczy wysokiego i średniego sezonu).

W naszym ośrodku można zorganizować różnego typu imprezy np. artystyczne, firmowe oraz organizacja imprez i pikników. Czysta woda, bliskość natury i oferowane przez nas atrakcje sprawiają, że pobyt w naszym ośrodku wypoczynkowym pozwoli Państwu na wspaniałe spędzenie wolnego czasu w gronie bliskich osób i efektywny wypoczynek.

Najlepszą rekomendacją dla nas są powracający Goście, często od wielu lat, niektórzy przyjeżdżali tu z dziećmi a teraz z wnukami…

Teren naszego ośrodka wczasowego, dla łatwiejszego poruszania się, dzielimy na 3 strefy:

Na terenie A, B i C znajdą Państwo komfortowe domki letniskowe, na pobyty krótkoterminowe i do całosezonowego wynajmu. Dysponujemy domkami przeznaczonymi dla 2, 3, 4 lub 5 osób, (posiadamy domki 4 osobowe Modrzew, dostosowane dla osób niepełnosprawnych). Każdy z nich oczywiście wyposażony jest w aneks kuchenny i posiada pełen węzeł sanitarny. Na części C domki są najnowsze i o najwyższym komforcie.

Wiele osób odwiedzających nasz ośrodek korzysta z możliwości odbycia wycieczek rowerowych wokół jeziora ( trasa rowerowa licząca ponad 20 km) i po okolicznych terenach…

Ośrodek zlokalizowany jest w niewielkiej odległości od wsi Niesulice – około 1 km to 10 minut spaceru. Niedaleko jest też do miast – 12 km do Świebodzina i 40 km do Zielonej Góry. Około 2 km od Ośrodka znajduje się 18 – to dołkowe Pole Golfowe. Informujemy i zachęcamy naszych Gości z różnorodnymi atrakcjami w regionie lubuskim i odwiedzenia wybranych miejsc.

Niewątpliwą atrakcją, wynikająca z przyjazdu do naszego Ośrodka Kormoran w Niesulicach, jest kontakt z przyrodą – bliskość wody, zapach lasów i drzew znajdujących się tuż pod oknami domków letniskowych….. W okresie letnim, szczególnie w weekendy, przyjeżdża do nas wielu Gości z okolicznych miejscowości, aby wypocząć na naszej plaży, dla nich przeznaczony jest duży parking poza ośrodkiem. Z kolei Goście nocujący w domkach parkują auta w pobliżu miejsca zakwaterowania.

Śpiew ptaków, czyste powietrze, radość, spokój – to wszystko czeka na Państwa w naszym Ośrodku!

Zapraszamy do Ośrodka Wypoczynkowego Kormoran!

Rezerwacje online