Szereg atrakcji czeka na Państwa w Ośrodku Wypoczynkowym Kormoran, położonym w urokliwej okolicy nad jeziorem Niesłysz w województwie lubuskim.
Gościmy wielu wędkarzy – niektórzy przyjeżdżają tu od lat tylko po to, żeby wędkować!
Dysponujemy łodziami dla wędkarzy, a zezwolenia można kupić bezpośrednio na stronie Gospodarstwa Rybackiego Zbąszyń.

Wędkarstwo na jeziorze Niesłysz, jest bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu. Wielu z naszych gości wędkuje z pomostów (w sezonie na terenie Ośrodka Kormoran ze względu na obecność turystów łowienie z pomostów jest zabronione) lub łódek.
Jezioro Niesłysz zajmuje 486 ha powierzchni lustra wody, a maksymalna głębokość wynosi ok. 35 m. Woda w jeziorze jest bardzo przejrzysta ze względu na to, iż jezioro jest zasilane wieloma podwodnymi źródłami.

Liczne ciche zatoki, nieregularna linia brzegowa, zasobne w ryby wody, stwarzają wspaniałe warunki do spędzania wolnych chwil na wędkowaniu. Najliczniej występującymi gatunkami ryb są: ukleja, płoć, wzdręga, leszcz, szczupak, lin, węgorz; w głębinach jeziora żyje sielawa, uchodząca za najsmaczniejszą rybę słodkowodną.

Gospodarzem jeziora jest gospodarstwo rybackie (GR). Na naszym jeziorze można uprawiać wędkarstwo po wykupieniu zezwolenia. Obowiązuje Karta wędkarska + zezwolenie. Jezioro Niesłysz to grupa I.

Wędkarstwo-cennik

Zezwolenia czasowe i sezonowe do nabycia na stronie.

Przypominamy, że w tym roku można wędkować z łodzi już od pierwszego maja!
U nas też wypożyczysz łódkę wędkarską.
Ryby złapiesz już sam. Powodzenia!

PODSTAWOWE WARUNKI WĘDKOWANIA NA WODACH GOSPODARSTWA RYBACKIEGO ZBĄSZYŃ SPÓŁKA Z O.O. (w PDF do pobrania).

Mapa okolice Świebodzina

Regulamin 2019 r. amatorskiego połowu ryb na wodach użytkowych przez gospodarstwo rybackie „Zbąszyń” (w PDF do pobrania)

Rezerwacje online