10.04.2020

Zasady wystawiania faktur

Informujemy, że od 1 stycznia 2020 roku zmieniły się zasady wystawiania faktur VAT!

Zasady wystawiania faktur do paragonów od 1 stycznia 2020 r.
Informujemy, że od 1 stycznia 2020 roku zmieniły się zasady wystawiania faktur VAT. W przypadku sprzedaży zarejestrowanej za pomocą kasy fiskalnej sprzedawca wystawi fakturę przedsiębiorcy jednie w sytuacji, gdy numer nabywcy będzie się znajdować na paragonie fiskalnym dokumentującym sprzedaż (art. 106 ust 5).
Do każdej wpłaty zadatku jest wystawiana faktura oraz paragon – zgodnie z podanymi przed Państwa danymi – na firmę lub osobę prywatną. Paragon zostaje u nas, a fakturę wysyłamy do Państwa. Podczas pobytu wystawiamy fakturę końcową wraz z paragonem. Faktura zadatkowa oraz końcowa muszą być na ten sam podmiot, ponieważ są ze sobą powiązane.
Prosimy więc o taką informację PRZED wpłatą zadatku, abyśmy mogli wystawić obie faktury wraz z paragonami w prawidłowy sposób (tj. na ten sam podmiot), ponieważ wystawienie na inny w późniejszym terminie będzie niemożliwe.

Do każdego pobytu wystawiamy fakturę, zarówno dla firm, jak i osób fizycznych:

  • Ceny za domki są cenami brutto i zawierają 8% VAT, tytułem faktury „zakwaterowanie”. Istnieje możliwość wystawienia faktury tytułem »organizacja wypoczynku«, co wiąże się z koniecznością zapłaty wyższego VAT-u, tj. 23%. Podstawą wyliczenia będzie wówczas kwota netto.
  • Jeżeli chcą Państwo otrzymać fakturę na firmę lub jako „organizacja wypoczynku” prosimy o informację w momencie dokonywania rezerwacji. Niezgłoszenie tego faktu powoduje wystawienie faktury tytułem „zakwaterowanie”.
  • Na fakturach podawane są wyłącznie dane rzeczywistych uczestników, zgodnie z podanymi danymi w rezerwacji wraz z terminem pobytu.
  • Nabywcą usługi nie może być osoba niepełnoletnia.
  • Faktura jest wystawiana przy dokonywaniu płatności, czy w formie zadatku (zadatkowa), czy dalszej zapłaty za pobyt (faktura końcowa).
Rezerwacje online