KORMORAN to Ośrodek Wczasowy położony na malowniczo usytuowanym terenie leśnym w okolicach Świebodzina, w województwie lubuskim. Terytorium ośrodka obejmuje 7 hektarów powierzchni ciągnącej się wzdłuż linii brzegowej jeziora Niesłysz.

Jezioro ma powierzchnię ponad 500 ha oraz słynie z wód zaliczanych do pierwszej klasy czystości. Dlatego właśnie jest tu tak przyjemnie i zdrowo, pływać czy wędrować. Ponadto wieją tu dość silne wiatry zachodnie, dlatego jest to miejsce uwielbiane przez żeglarzy oraz windsurfingowców. Znajdą oni tu idealne warunki do uprawiania swojego hobby.

Dlatego przyjeżdżając do nas, mogą Państwo korzystać z różnorodnych form wypoczynku nad wodą i w wodzie – pływania, nurkowania, żeglowania, uprawiania windsurfingu czy w końcu łowienia ryb (można też plażować w bezruchu….:) )

Kąpielisko Ośrodka jest strzeżone przez ratowników w miesiącach lipiec-sierpień.

Możliwość korzystania z tak wielu atrakcji zawdzięczamy lokalizacji Ośrodka wzdłuż linii brzegowej (długości 1,0 km), pięknej okolicznej przyrody oraz rozbudowanej infrastrukturze.

Najpopularniejsze formy spędzania wolnego czasu w naszym ośrodku to:

 • Plażowanie
 • Pływanie
 • Nurkowanie
 • Żeglowanie
 • Windsurfing
 • Nordic walking i wycieczki piesze
 • Wycieczki rowerowe, także dookoła jeziora
 • Wycieczki kajakowe
 • Turnieje rodzinne
 • Gra w koszykówkę
 • Grillowanie, ognisko
 • Wędkowanie

Przyjeżdżającym do nas gościom oferujemy noclegi w 130 komfortowo urządzonych, domkach letniskowych nad jeziorem. Ośrodek jest doskonały zarówno dla rodzin, jak i zorganizowanych grup, ponieważ mamy atrakcyjne oferty cenowe poza sezonem głównym.

Kormoran w Niesulicach ma bogatą infrastrukturę – rozległe plaże (kąpielisko strzeżone przez ratowników), salę konferencyjną, pomosty: kąpielowy i żeglarski, wypożyczalnie sprzętu wodnego – rowerów turystycznych, kajaków oraz rowerów wodnych. W Centrum Sportów wodnych można wynająć deski SUP, żaglówki typu Omega oraz jacht Sasanka.

Mamy dwa punkty gastronomiczne. Nasz partner firma MAK oferuje smaczne i niedrogie dania, w tym również ryby z jeziora Niesłysz (dotyczy wysokiego i średniego sezonu).

W naszym ośrodku można zorganizować różnego typu imprezy np. artystyczne, firmowe oraz organizacja imprez i pikników. Czysta woda, bliskość natury oraz oferowane przez nas atrakcje sprawiają, że pobyt w naszym ośrodku wypoczynkowym pozwoli Państwu na wspaniałe spędzenie wolnego czasu w gronie bliskich osób i efektywny wypoczynek.

Najlepszą rekomendacją dla nas są powracający Goście, często od wielu lat, niektórzy przyjeżdżali tu z dziećmi a teraz z wnukami…

Teren naszego ośrodka wczasowego, dla łatwiejszego poruszania się, podzieliliśmy na 3 strefy:

Na terenie A, B i C znajdą Państwo komfortowe domki letniskowe, przeznaczone na pobyty krótkoterminowe i do całosezonowego wynajmu. Dysponujemy domkami dla 2, 3, 4 lub 5 osób, (posiadamy domki 4 osobowe Modrzew, dostosowane dla osób niepełnosprawnych). Każdy z nich oczywiście wyposażony jest w aneks kuchenny i posiada pełen węzeł sanitarny. Na części C domki są najnowsze i o najwyższym komforcie, posiadają także klimatyzację.

Wiele osób odwiedzających nasz ośrodek korzysta z możliwości odbycia wycieczek rowerowych wokół jeziora ( trasa rowerowa licząca ponad 20 km) i po okolicznych terenach…

Ośrodek zlokalizowany jest w niewielkiej odległości od wsi Niesulice – około 1 km to 10 minut spaceru. Niedaleko jest też do miast – 12 km do Świebodzina i 40 km do Zielonej Góry. Około 2 km od Ośrodka znajduje się 18 – to dołkowe Pole Golfowe. Informujemy i zachęcamy naszych Gości z różnorodnymi atrakcjami w regionie lubuskim i odwiedzenia wybranych miejsc.

Niewątpliwą atrakcją, wynikająca z przyjazdu do naszego Ośrodka Kormoran w Niesulicach, jest kontakt z przyrodą – bliskość wody, zapach lasów i drzew znajdujących się tuż pod oknami domków letniskowych….. W okresie letnim, szczególnie w weekendy, przyjeżdża do nas wielu Gości z okolicznych miejscowości, aby wypocząć na naszej plaży. Przeznaczyliśmy dla nich duży parking poza ośrodkiem. Z kolei Goście nocujący w domkach parkują auta w pobliżu miejsca zakwaterowania.

Kormoran Ośrodek to Śpiew ptaków, czyste powietrze, radość, spokój – wszystko czeka na Państwa tutaj!

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą domków letniskowych Ośrodka Wypoczynkowego Kormoran!

Rezerwacje online